TV Guide : Canberra Change Region
  • Today
  •  
  • Fri 3
    Jul
  •  
  • Sat 4
    Jul
  •  
  • Sun 5
    Jul
  •  
  • Mon 6
    Jul
  •  
  • Tue 7
    Jul
  •  
  • Wed 8
    Jul
  •  
  • Thu 9
    Jul
  • Now
  •  
  • Morning
  •  
  • Afternoon
  •  
  • Evening
  •  
  • Late
Channel
Left Arrow3:00PM
3:30PM
4:00PM
4:30PM
5:00PM
5:30PM Right Arrow
down arrow
ABC ACT
Channel 2

The New Inventors

2:29pm-3:03pm

Catalyst

3:03pm-3:46pm

Doctor Who

3:46pm-4:29pm

Eggheads

4:29pm-5:00pm

ABC News: Early Edition

5:00pm-5:30pm

The Drum

5:30pm-6:00pm
SBS ONE Eastern
Channel 3

Al Jazeera News

3:00pm-3:30pm

Great Houses With Julian Fellowes

3:30pm-4:25pm

The People Who Never Stop

4:25pm-4:30pm

The Dust Bowl

4:30pm-5:30pm

Letters and Numbers

5:30pm-6:00pm
Southern Cross TEN Capital, Canberra
Channel 5

Judge Judy

3:00pm-3:30pm

Good Chef Bad Chef

3:30pm-4:00pm

Everyday Gourmet with Justine Schofield

4:00pm-4:30pm

The Bold and the Beautiful

4:30pm-5:00pm

TEN Eyewitness News First at Five

5:00pm-6:00pm
PRIME7 Southern, Canberra
Channel 6

The Chase

3:00pm-4:00pm

Seven News at 4

4:00pm-5:00pm

Deal Or No Deal

5:00pm-5:30pm

Million Dollar Minute

5:30pm-6:00pm
WIN Television NSW
Channel 8

National News Now

3:00pm-4:00pm

National Afternoon News

4:00pm-5:30pm

Millionaire Hot Seat

5:30pm-6:00pm
ABC2 / KIDS ACT
Channel 22

Dinosaur Train

2:49pm-3:19pm

Timmy Time

3:19pm-3:30pm

Play School

3:30pm-4:01pm

Bananas in Pyjamas

4:01pm-4:13pm

hoopla doopla!

4:13pm-4:26pm

Mister Maker

4:26pm-4:47pm

Thomas the Tank Engine & Friends

4:47pm-5:00pm

dirtgirlworld

5:00pm-5:12pm

Fireman Sam

5:12pm-5:25pm

Peppa Pig

5:25pm-5:32pm

Octonauts

5:32pm-5:46pm

Peg+Cat

5:46pm-6:01pm
ABC3 NSW
Channel 23

WAC: World Animal Championships

2:51pm-3:16pm

WAC: World Animal Championships

3:16pm-3:41pm

Almost Naked Animals

3:41pm-3:53pm

Dragons: Riders of Berk

3:53pm-4:15pm

The Penguins of Madagascar

4:15pm-4:39pm

3 News

4:39pm-4:45pm

Studio 3

4:45pm-4:48pm

So Awkward

4:48pm-5:17pm

Studio 3

5:17pm-5:18pm

Horrible Histories

5:18pm-5:47pm

Studio 3

5:47pm-5:49pm

Dance Academy

5:49pm-6:15pm
ABC News 24 NSW
Channel 24

ABC News

3:00pm-4:00pm

ABC News with The Business

4:00pm-5:00pm

ABC News with Grandstand

5:00pm-5:56pm

ABC Open

5:56pm-6:00pm
SBS HD Sydney
Channel 30

Al Jazeera News

3:00pm-3:30pm

Great Houses With Julian Fellowes

3:30pm-4:25pm

The People Who Never Stop

4:25pm-4:30pm

The Dust Bowl

4:30pm-5:30pm

Letters and Numbers

5:30pm-6:00pm
SBS 2 NSW
Channel 32

Spanish News

2:05pm-3:05pm

Greek News From Cyprus

3:05pm-4:00pm

Iron Chef

4:00pm-4:45pm

VS Arashi

4:45pm-5:35pm

FIFA Women's World Cup Highlights Show

5:35pm-6:05pm
NITV NSW
Channel 34

My Animal Friends

3:00pm-3:30pm

Tales of Tatonka

3:30pm-3:45pm

Tales of Tatonka

3:45pm-4:00pm

Go Lingo

4:00pm-4:30pm

Move It Mobstyle

4:30pm-5:00pm

The Mysterious Cities of Gold

5:00pm-5:30pm

NITV News

5:30pm-6:00pm
ONE Southern NSW
Channel 50

Totally Wild

3:00pm-3:30pm

Totally Wild

3:30pm-4:00pm

Scrappers

4:00pm-4:30pm

The Home Team

4:30pm-5:00pm

Extreme Boats' Big Angry Fish

5:00pm-5:30pm

IFISH

5:30pm-6:00pm
TVSN NSW
Channel 54

PRAI Beauty

2:30pm-3:30pm

Health & Wellbeing

3:30pm-4:30pm

Sandra Soulos Fashion

4:30pm-5:30pm

ECONOHEAT Efficient Heating

5:30pm-6:30pm
SC ELEVEN Canberra
Channel 55

Infomercial

3:00pm-3:30pm

Cheers

3:30pm-3:55pm

Couch Time

3:55pm-4:00pm

The King of Queens

4:00pm-4:30pm

Laverne & Shirley

4:30pm-4:55pm

Couch Time

4:55pm-5:00pm

Mork & Mindy

5:00pm-5:30pm

Becker

5:30pm-5:55pm

Couch Time

5:55pm-6:00pm
7TWO NSW
Channel 62

Animal Academy

3:00pm-3:30pm

The Martha Stewart Show

3:30pm-4:30pm

60 Minute Makeover

4:30pm-5:30pm

Homes Under the Hammer

5:30pm-6:30pm
7mate on Prime NSW
Channel 63

Pair of Kings

3:00pm-3:30pm

Kickin' It

3:30pm-4:00pm

Zeke and Luther

4:00pm-4:30pm

Lab Rats

4:30pm-5:00pm

Ultimate Spider-Man

5:00pm-5:30pm

Auction Kings

5:30pm-6:30pm
4ME Regional
Channel 64

Shark Rotator Lift-Away

3:00pm-3:30pm

Join-A-Jig

3:30pm-4:00pm

Designing Spaces

4:00pm-4:30pm

Focus T25

4:30pm-5:00pm

Thrive

5:00pm-5:30pm

Nutri Ninja IQ Blender - BL480NZ

5:30pm-6:00pm
WIN GEM NSW
Channel 80

New Tricks

2:50pm-4:00pm

Alive and Cooking

4:00pm-4:30pm

The Ellen DeGeneres Show

4:30pm-5:30pm

Gilmore Girls

5:30pm-6:30pm
WIN GO! NSW
Channel 88

SpongeBob SquarePants

3:00pm-3:30pm

Rabbids Invasion

3:30pm-4:00pm

The Looney Tunes Show

4:00pm-4:30pm

Young Justice

4:30pm-5:00pm

Ben 10: Omniverse

5:00pm-5:30pm

Teen Titans Go!

5:30pm-6:00pm